Чемпіонат Європи Пул 14+1

Дуже важким видався перший день чемпіонату Європи з пулу, що розпочався в італійському Тревізо, для української збірної.

Жоден з п’яти представників нашої країни не зміг пробитися в плей-оф дисципліни 14.1 (або, як ще її називають, стрейт-пулу).

У чоловіків за збірну України грав Віталій Пацура. У першій зустрічі суперником Віталія був колега по титулу – такий же, як і наш гравець чемпіон Європи з «вісімки» Яні Юскі з Фінляндії (Пацура виграв «вісімку» в 2016 році, Юскі – в минулому). На жаль, боротьби не вийшло. Фінський гравець зробив серії 17, 13, 30 та 25 куль і виграв з великою перевагою – 100:21.

Наступним суперником Пацури став німець Себастьян Штааб, який перемагав на чемпіонаті Європі один раз далекого 2001 року. Події розгорталися драматично. Німець робить серії 43 та 42 кулі і майже досягає перемоги. Але тут Віталій починає грати на повних обертах. Розім’явшись серіями 14 та 12 очок, Пацура робить блискучу серію 64! І виходить вперед – 90:84. На жаль, дотиснути суперника нашому гравцеві не судилося. Штааб забиває спочатку сім куль, потім дев’ять і перемагає – 100:90. Турнір з «14.1» для Пацури на цьому завершено.

В жіночому турнірі за збірну України виступали Вікторія Нагорна, Катерина Половінчук, Поліна Вінокурова та Дар’я Сиранчук. Таке велике представництво давало нам надії на успіх, але не так склалось, як бажалось. Хоча спочатку все було начебто добре: в першому колі Нагорна перемогла іспанку Сільвію Лопес – 75:66, а Сіранчук – фінку Лауру Хартікайнен – 75:51. Без гри у друге коло потрапили також Половінчук та Вінокурова. І Поліна стає єдиною, хто виграв у другому колі. З рахунком 75:49 наша пулістка переграла іспанку Єву-Лурдес Вівас. Катерина Половінчук у драматичній зустрічі поступається білорусці Маргариті Фефіловій. Програючи 58:73, Катерина в один підхід зрівнює рахунок, але лише зрівнює. При рахунку 73:73 Фефілова виходить до столу, та забиває дві потрібні кулі.

Дар’я Сіранчук поступається 50:75 німкені Вівьєн Шаде, а Вікторія Нагорна програє одній з головних фавориток чемпіонату росіянці Крістіні Ткач – 26:75.

Далі в «підвалі» Нагорна програє 34:75 55-річній семиразовій чемпіонці Європи шведці Луїз Фурберг, а Половінчук досить несподівано поступається болгарці Крістіні Златевій – 50:75.

Також в нижній сітці програє й Сиранчук – ще одній німкені, на цей раз Вероніці Івановській – 62:75.

Поліна Вінокурова другу зустріч провела зі шведкою Монікою Маргетою, і це вже була гра за вихід в плей-оф. На жаль, Поліна поступилась – 44:75, після чого втратила й другий шанс вийти до 1/8 фіналу, програв 47:75 італійці Сарі Янніні.

Тепер вся наша збірна отримала на Великдень незаплановий день відпочинку, і вже 29 квітня українські дівчата та хлопці розпочнуть виступ у «десятці». Сподіваємось на краще. 

Джерело: billiardnews.com.ua