Чемпіонат Європи зі Снукеру

З 29 травня по 9 червня в сербській столиці Белграді відбудеться чемпіонат Європи зі снукеру.

В програмі цього снукерного фестивалю, що відбудеться в Hotel Crown Plaza  відразу сім турнірів: чемпіонат Європи по 6-red, командні чемпіонати серед чоловіків, жінок та майстрів (сеньйорів), особисті чемпіонати серед жінок та майстрів, а також Snooker Open, переможець якого зазвичай отримує місце в сітці рейтингового турніру на кшталт Riga Masters.

Співпадіння по термінах з QSchool не дало змоги виступити у Белграді Сергію Ісаєнку та Юліану Бойку (та, взагалі, наразі цей турнір не дуже вписується у їх план підготовки), але зусиллями клубу «SnookerLviv» Україна буде представлена в Сербії сильною та численною командою.

6-red. Серед 76 учасників українців четверо – Алан Трігг, Владислав Вишневський, Антон Казаков та Степан Делятинський. Важко зрозуміти, в чию голову прийшла думка проводити чемпіонат Європи в один час зі QSchool, але на кількості та якості учасників це не досить продумане рішення відбилось серйозно. В турнірній сітці один англієць (49-річний Уейн Браун), два шотландці (43-річний Ли Макаллістер та 41-рчний Гері Кіннер), два валлійці (34-річний Ентоні Кріса та 62-річний Кейт Томас). Повною командою представлені ірландці, але з чотирьох гравців – три ветерани і лише один серйозний претендент на високі місця 28-річний Грег Кейсі.

Взагалі, до зірок європейського снукеру в цьому складі можна віднести лише знаного ісландського екс-профі Крістіана Хельгасона та ізраїльтянина Шахара Руберга. І є шанси у наших, навіть на медаль.

Команди. Чоловіки. Зареєстровано 28 пар. Україну представляють Владислав Вишневський/Антон Казаков та Юрій Семко/Кирило Байдала. Склад турніру, як і в 6-red, ніякий. Нема англійців, шотландців, Вельс представлено парою Ентоні Кріса – Дін Томас. Серед цікавого виділимо мальтійську команду Тоні Драго – Дункан Беззіна, поляків Матеуша Барановські та граючого раніше за Бельгію Томаша Скальскі, ірландців Брендана О’Донохью та Стівена Бейтмена, бельгійців Юріана Хюйсденса та Лоренса де Сталена, ізраїльтян Шахара Руберга та Давіда Вайцмана. І, знов-таки, зовсім не без шансів у наших хлопців.

Чемпіонат серед майстрів викликав найбільший попит серед учасників. І кількісно – 31 пара, і якісно – грають, наприклад, валлійці Даррен та Уейн Моргани, дві пари з Англії, шотландська команда, сильні мальтійці Алекс Борг та Симон Замміт. Україну представляють Алан Трігг та Степан Делятинський. В особистому чемпіонаті серед майстрів - 79 учасників, і тут також зіграють Трігг та Делятинський. Цікаво, що саме "майстерський" чемпіонат з Морганом, Драго, Боргом, Хельгасоном - найміцніший за складом з усіх, що будуть проведені у Белграді.

У жіночих командному турнірі серед 11 пар та у особистому серед 30 учасниць українок не має.

Розклад турнірів наступний:
6 red – 29-31 травня.
Snooker Open – 31 травня-2 червня.
Командні турніри – 3-9 червня.

Джерело  http://billiardnews.com.ua/