Українські юніори в Мінську

Яна Василова, Сергій Гольєв, Владислав Денисов та Олексій Руденко вийшли в чвертьфіинал юніорського чемпіонату світу з вільної піраміди, що продовжується в білоруській столиці.

Більше того, одну медаль вже нам гарантовано. Між собою у чвертьфіналі зійдуться Сергій Гольєв та Владислав Денисов.

Дніпрянин Гольєв сьогодні одержав дуже впевнені перемоги над російськими гравцями. Спочатку Сергій виграв у Артема Іришкова з Пензи – 5:2, а потім просто розтрощив петербуржця, призера минулорічного чемпіонату світу Всеволода Аверьянова – 5:1. А Владислав Денисов двічі переміг своїх товаришів по збірній. Спочатку 5:3 в кропивницькому дербі переграв Нікіту Гоменюка, а потім з рахунком 5:1 виграв у харків’янина Андрія Родіонова.

Олексій Руденко після перемоги в черговому українському дербі над Іллєю Непийпиво, зміг в контровій партії вирвати перемогу у росіянина з Москви Євгена Башкатова. В чвертьфіналі Руденко зустрінеться з казахом Жанібеком Казибековим. В разі перемоги нам буде гарантовано мінімум «срібло», тому що Олексій зіграє тоді з переможцем пари Гольєв – Денисов.

На жаль, склав чемпіонські повноваження Владислав Єленіч. Після впевненої перемоги над казахом Аміраєвим, Влад вигравав 3:1 у росіянина Старосєльського, але потім віддав супернику чотири партії поспіль. Як вже було сказано, вилетіли Гоменюк і Родіонов. До поразок від Денисова Гоменюк програв 3:5 Артему Балову, а Родіонов в контрі вирвав перемогу у росіянина Єлісєя Ануфрієва.

І зовсім не пішла гра у Іллі Непийпиво. Після поразки від Руденка з рахунком 2:5, наш чемпіон країни серед юніорів майже без боротьби поступився білорусу Еріку Голинкіну – 1:5.

Ну а в цілому ми маємо трьох представників у чвертьфіналі. Стільки ж, скільки і росіяни, які виглядали беззаперечними фаворитами. І у особистих зустрічах між нашими гравцями та росіянами рахунок майже равний – 11:10 пока не нашу користь. А білорусів Україна впевнено перемагає – 12:5.

А в дівочому турнірі протистояти російським більярдисткам дуже важко. Нагадаємо, що за всю історію чемпіонатів світу серед дівчат лише раз росіянки віддали «золото» - саме тоді, коли перемогла наша Анна Котляр. І зараз в чвертьфіналі шість росіянок. І лише по одній представниці України та Білорусі.

Перегравши житомирянку Крістину Шевченко з рахунком 4:2, до чвертьфіналу вийшла Яна Василова з Івано-Франківську. А ось у «підвалі» нашим дівчатам не пощастило. Спочатку вибула Марія Скочук з Чернівців, яка програла 2:3 росіянці Юлії Пурдишовій. На коло далі просунулась тернополянка Юлія Малахова після перемоги над росіянкою Анастасією Ануфріевою. Але вже наступне коло стало останнім і для Малахової, яка програла призерці минулого чемпіонату світу Аліні Зябіровій з російського Сургута – 1:4, і для Шевченко, котра, як і Скочук, програла Пурдишовій – 2:4.

Тепер в п’ятницю о 9:00 в чвертьфіналах грають: Сергій Гольєв – Владислав Денисов, Олексій Руденко – Жанібек Казибеков (Казахстан), Яна Василова – Анастасія Філіппова (Білорусь).

 

Джерело billiardnews.com.ua