Комбінована піраміда

«КОМБІНОВАНА ПІРАМІДА»

При грі в «Комбіновану піраміду» слід керуватися "Загальними правилами піраміди», а також нижченаведеними правилами.

1. Мета гри. Першим (раніше суперника) набрати вісім очок.

2. Кулі, які використовуються. Стандартний набір з шістнадцяти пірамідних більярдних куль: п'ятнадцять білих (кольори слонової кістки), які використовуються як прицільні, і одна кольорова (переважно жовта) куля без номера, яка використовується в якості битка.

3. Вихідна розстановка куль. (Див. п.9.1 і п.9.2 «Загальних правил піраміди»)

4. Початковий удар. Початковий удар проводиться з руки з дому відповідно до п.13 «Загальних правил піраміди».

5. Правила ведення гри:

5.1. Забивати в лузу можна як будь-яку прицільну кулю, так і биток від будь-якої прицільної кулі.

5.2. На заміну забитого битка гравець знімає зі столу одну з прицільних куль за своїм вибором і вводить биток в гру ударом з руки з дому відповідно до п. 6.

Примітка: Обрана прицільна куля повинна бути знята до нанесення наступного удару, в іншому випадку вона залишається на столі і рахунок в партії не змінюється.

5.3. Оголошувати замовлення не потрібно. При правильному ударі зараховуються всі кулі, які впали в лузи.

5.4. Будь-який удар (за винятком початкового) повинен завершитися в повній відповідності з п. 20 «Загальних правил піраміди». В іншому випадку - штраф.

6. Введення битка в гру ударом з руки з дому

6.1. При ударі з руки з дому биток можна встановлювати в будь-якій точці дому, але не на лінії дому і не впритул до прицільних куль, що знаходяться в домі.

6.2. Якщо при установці битка в домі зачеплена будь-яка з куль, то накладається штраф і після зняття штрафної кулі право введення битка в гру ударом з руки з дому переходить до суперника.

6.3. Якщо биток встановлений поза домом, то суддя або суперник повинні попередити про це гравця, що вступає в гру до нанесення їм удару. В іншому випадку вважається, що биток встановлений правильно.

6.4. До тих пір поки биток не введений в гру, його можна поправляти рукою і києм (включаючи наклейку), однак після того як биток встановлений, будь-який удар по битку розглядається як введення його в гру.

6.5. Забивати в будь-яку лузу можна будь-яку кулю після зіткнення битка з будь-якою, розташованою поза домом прицільною кулею.

6.6. Удар з дому вважається неправильним і карається штрафом, якщо:

(1) биток до виходу з дому торкнувся кулі в домі; або

(2) не торкнувся жодної кулі поза домом.

6.6. Якщо всі прицільні кулі розташовані в домі, то удар проводиться з протилежного боку столу, яка в цьому випадку служить тимчасовим домом,який  обмежений задньою лінією.

7. Ведення рахунку. За кожну правильно забиту в лузу кулю гравцеві зараховується одне очко. У разі порушення правил до поточного рахунку суперника порушника додається одне очко.

8. Штрафи за порушення.

8.1. У разі порушення правил суперник порушника знімає зі столу будь-яку кулю (на власний вибір) і кладе на свою полицю. Така куля називається штрафною. Вона знімається після виставлення всіх неправильно забитих і куль, що вискочили.

Примітка: Штрафна куля повинна бути знята до нанесення наступного удару, в іншому випадку вона залишається на столі і рахунок в партії не змінюється.

8.2. Якщо биток забитий неправильно або вискочив за борт, то після зняття штрафної кулі вступає в гру суперник, вводить биток в гру ударом з руки з дому відповідно до п. 6.

9. Виставляння куль. Всі неправильно забиті, що вискочили прицільні кулі виставляються відповідно до п. 25 «Загальних правил піраміди».