Вільна піраміда

«ВІЛЬНА ПІРАМІДА»

При грі в «Вільну піраміду» слід керуватися "Загальними правилами піраміди», а також нижченаведеними правилами.

1. Мета гри. Першим (раніше суперника) набрати вісім очок.

2. Кулі, які використовуються. Стандартний набір з шістнадцяти пірамідних більярдних куль: п'ятнадцять білих (кольори слонової кістки) куль і одна кольорова (переважно жовта) куля без номера.

В «Вільній піраміді» немає постійного підрозділу куль на єдиний биток (по якому б'ють києм) і прицільні кулі (по яких б'ють битком).

При виконанні будь-якого удару (за винятком початкового) гравець може використовувати в якості битка будь-яку кулю на ігровій поверхні столу (незалежно від її номера і кольору). Відповідно всі інші кулі на ігровій поверхні столу (незалежно від їх номера і кольору) можуть служити як прицільні.

3. Вихідна розстановка куль. (Див. п.9.1 і п.9.2 «Загальних правил піраміди»)

4. Початковий удар. Початковий удар проводиться з руки з дому відповідно до п.13 «Загальних правил піраміди».

5. Правила ведення гри:

5.1. Перед кожним ударом (за винятком початкового) гравцеві надається право вибору битка.

5.2. Якщо в результаті правильного удару в лузу а куля, то гравець проводить наступний удар з відновленням права вибору битка.

5.3. Якщо при правильному ударі жодна з куль не забита в лузу, то право наступного удару c правом нового вибору битка переходить до суперника.

5.4. Забивати в лузу можна як будь-яку прицільну кулю, так і биток від будь-якої прицільної кулі.

5.5. Оголошувати замовлення не потрібно. При правильному ударі зараховуються всі кулі, що впали в лузи.

5.6. Будь-який удар (за винятком початкового) повинен завершитися в повній відповідності до п.20 «Загальних правил піраміди». В іншому випадку - штраф.

6. Ведення рахунку. За кожну правильно забиту в лузу кулю гравцеві зараховується одне очко. У разі порушення правил до поточного рахунку суперника порушника додається одне очко.

7. Штрафи за порушення. У разі порушення правил суперник порушника знімає зі столу будь-яку кулю (на власний вибір) і кладе на свою полицю. Такий шар називається штрафним. Вона знімається після виставлення всіх неправильно забитих і куль, що вискочили.

Примітка: Штрафна куля повинна бути знята до нанесення наступного удару, в іншому випадку вона залишається на столі і рахунок в партії не змінюється.

8. Виставляння куль. Всі неправильно забиті кулі, що вискочили, виставляються відповідно до п. 25 «Загальних правил піраміди». Будь яка виставлена куля може бути обрана граючою як биток або прицільна куля.