Пул-дев'ятка (9-ball)

При грі в Пул - Дев'ятка
слід керуватися «Загальними правилами пулу»,
а також нижченаведеними правилами:

Правила гри в Пул-дев'ятка

 1. Мета гри

В грі використовуються 9 прицільних куль, з номерами від 1 до 9 і биток. При будь-якому ударі биток повинен спочатку торкнутися кулі з найменшим номером, який знаходиться в даний момент на столі; проте, забивати кулі в лузи по порядку номерів необов'язково. Якщо гравець забиває в лузу будь-яку прицільну кулю, виконуючи правильний удар, то це йому дає право залишатися біля столу і продовжувати гру до тих пір, поки він не вчинить промах, порушить правило, або виграє партію, зігравши в лузу дев'ятку. Вступаючи в гру після промаху, суперник приймає позицію, що склалася на столі, але якщо відбулося порушення правил, то вступаючий в гру суперник має право грати з руки, встановивши биток в будь-якому місці столу. Гра ведеться без замовлення. Матч закінчується, коли один з гравців виграє задану кількість партій.

 

2.   Розстановка куль

Прицільні кулі встановлюються у формі ромба, при цьому одиниця розташовується у вершині ромба на нижній крапці, дев'ятка - в центрі ромба. Решта куль розташовується в довільному порядку впритул один до одного. Початковий удар виконується з руки з дому.

 

3.Правильний початковий удар

Правило виконання початкового удару таке ж, як і в інших іграх, за виключенням:

Гравець повинен спочатку ударити битком по одиниці і або зіграти будь-яку кулю в лузу, або довести до борту, принаймні, 4 прицільні кулі;

Якщо биток впав в лузу або вискочив за борт, або не були виконані вимоги виконання початкового удару, то це є порушенням правил, і вступаючий в гру суперник має право грати з руки в будь-якому місці столу.

Якщо в результаті початкового удару прицільна куля вискочила за борт, то це є порушенням. Вступаючий в гру суперник грає з руки з будь-якого місця столу. В цьому випадку прицільна куля не виставляється. (Виключення: якщо прицільна куля - дев'ятка, то вона виставляється).

 

4.Порядок виконання початкового удару (розбиття)

Переможець розиграшу початкового удару має право вибору. В дев'ятці  переможець   партії   проводить  удар   в наступній   партії,   якщо   немає   спеціально   обумовлених   умов   організаторами змагань. Офіційними особами може бути наперед встановлене наступне:

12.22.   Гравці  розбивають по черзі. 

12.23.   Розбиває гравець, що програв.

12.24.   Гравець, що відстає в рахунку, виконує розбиття в наступній партії.

 

5. Продовження гри

Гравець, що виконує удар безпосередньо після правильного виконання початкового удару, має право зробити «виставку» («пуш-аут», див. правило 5). Якщо при виконанні правильного початкового удару гравець зіграв в лузу одну або декілька куль, то він продовжує гру до промаху, порушення або перемоги в  партії. Якщо гравець вчинив промах або  порушення, то настає черга наступного гравця, і він грає до промаху, порушення або перемоги. Гра закінчується, коли при правильному ударі забивають в лузу дев'ятку, або в грі зараховується поразка за серйозне порушення правил.

 

6.   Виставка («Пуш-аут»)

Гравець виконуючий удар безпосередньо після правильного    початкового удару, має право зіграти «виставку» для того, щоб перемістити биток в більш вигідну позицію з погляду подальшого розвитку партії. При виконанні  «виставки»  биток не обов'язково повинен торкнутися якої-небудь прицільної кулі або  дійти  до  борту, але всі інші  правила діють. Гравець зобов'язаний оголосити про свій намір, зробити «виставку» до удару, інакше цей удар розглядається як звичайний. Будь-яка прицільна куля, що впала в лузу при виконанні «виставки» не зараховується і залишається в лузі, за винятком дев'ятки. Вслід за правильно виконаною «виставкою», вступаючий в гру суперник або виконує удар з позиції, що склалася, або поступається ударом гравцю, що зіграв «виставку». Неправильно виконана «виставка» штрафується відповідно до виду зробленого порушення. Якщо при виконанні початкового удару биток впав в лузу, то вступаючий в гру суперник не може робити "виставку".

 

7.   Порушення

Якщо гравець скоює порушення, то його серія біля столу закінчується. Кулі, забиті з порушенням правил, не виставляються (за винятком дев'ятки, яка виставляється). Вступаючий в гру суперник одержує право на удар з руки; до початку виконання першого удару він може розташувати биток в будь-якому місці на столі. Якщо гравець вчинив декілька порушень під час виконання одного удару, то вони розглядаються як одне порушення.

 

8.    Неправильний удар

Удар вважається за неправильний, якщо перше торкання битка відбулося з кулею, номер якої не є якнайменшим на столі.

 

9.    Недоведення до борту

Якщо жодна з прицільних куль не була забита в лузу, а після зіткнення битка з прицільною кулею, жодна з прицільних куль не доведена до борту, то це є порушенням.

  

10. Удар з руки

При виконанні удару з руки, гравець може встановлювати биток в будь-якому місці на столі, але так щоб він не торкався  прицільної кулі. Гравець може продовжувати встановлювати биток до тих пір, поки не почне завдавати удару.

 

11.  Об'єктні кулі, що вискочили

Незабита куля вважається такою, що вискочила, якщо вона після вильоту зупинилася де завгодно, але не на ігровій поверхні столу. Якщо прицільна   куля  вискочила  за борт,  то  зараховується   порушення.   Прицільна   куля   (кулі), що вискочила, не виставляється (за винятком дев'ятки) і гра продовжується.

 

12.  Порушення при виконанні массе і перескоку

В зустрічі, де немає суддівства, зараховується порушення при виконанні перескоку, массе або обводу, якщо биток, знаходячись поряд з перешкоджаючою кулею, зміщує перешкоджаючу прицільну кулю (незалежно від того, чи зміщується він рукою, києм, упором кисті.)

 

13. Три послідовні порушення

Партія вважається програною, якщо гравець 3 рази підряд порушив правила при виконанні 3 послідовних ударів (за умови, що між цими ударами не був виконаний правильний удар). 3 порушення повинні бути вчинені протягом однієї партії. Між другим і третім порушенням повинно бути оголошене попередження. Серія починається з моменту, коли гравцю дозволено виконати удар, і закінчується після виконання удару, під час якого він або скоює промах по лузі, або порушує правило, або виграє, а також, у випадку, якщо гравець порушує правила між ударами.

 

14. Закінчення партії

Партія починається з того моменту, коли биток перетинає лінію дому при виконанні початкового удару. При виконанні початкового удару потрібно обов'язково   поцілити битком по одиниці. Партія закінчується після завершення правильного удару, при якому дев'ятка зіграна в лузу; або у випадку, якщо гравцю зараховується поразка в результаті здійснення трьох послідовних порушень.