Класична піраміда (8 очок)

«КЛАСИЧНА ПІРАМІДА (8 ОЧОК)»

При грі в «Класичну піраміду (8 очок)» слід керуватися "Загальними правилами піраміди», а також нижченаведеними правилами.

1. Мета гри. Першим (раніше суперника) набрати вісім очок.

2. Кулі, які використовуються. Стандартний набір з шістнадцяти пірамідних більярдних куль: п'ятнадцять білих (кольори слонової кістки), які використовуються як прицільні і одна кольорова (переважно жовта) куля без номера, який використовується в якості битка.

3. Вихідна розстановка куль. (Див. П.9.1 і п.9.2 «Загальних правил піраміди»)

4. Початковий удар. Початковий удар проводиться з руки з дому відповідно до п.13 «Загальних правил піраміди».

5. Правила ведення гри:

5.1. Забивати в лузу можна тільки прицільні кулі.

5.2. Оголошувати замовлення не потрібно. При правильному ударі зараховуються всі кулі, які впали в лузи.

5.3. Будь-який удар (за винятком початкового) повинен завершитися в повній відповідності з п. 20 «Загальних правил піраміди». В іншому випадку - штраф.

6. Ведення рахунку. За кожну правильно забиту в лузу кулю гравцеві зараховується одне очко. У разі порушення правил до поточного рахунку суперника порушника додається одне очко.

7. Штрафи за порушення.

7.1. У разі порушення правил суперник знімає зі столу будь-яку прицільну кулю (на власний вибір) і кладе її на свою полицю. Така куля називається штрафною. Вона знімається після виставлення всіх неправильно забитих і куль, що вискочили.

 

Примітка: Штрафна куля повинна бути знята до нанесення наступного удару, в іншому випадку вона залишається на столі і рахунок в партії не змінюється.

7.2. Якщо биток впав в лузу або вискочив за борт, то після зняття штрафної кулі вступає в гру суперник вводить биток в гру ударом з руки з дому відповідно до п. 8.

8. Введення битка в гру ударом з руки з дому.

8.1. При введенні битка в гру ударом з руки з дому биток можна встановлювати в будь-якій точці дому, але не на лінії дому і не впритул до прицільних куль, що знаходяться в домі.

8.2. Якщо при установці битка в домі зачеплена будь-яка з куль, то накладається штраф і після зняття штрафної кулі право введення битка в гру ударом з руки з дому переходить до суперника.

8.3. Якщо биток встановлений поза домом, то суддя або суперник повинні попередити про це гравця, що вступає в гру до нанесення їм удару. В іншому випадку вважається, що биток встановлений правильно.

8.4. До тих пір поки биток не введений в гру, його можна поправляти рукою і києм (включаючи наклейку), однак після того як биток встановлений, будь-який удар по битку розглядається як введення його в гру.

8.5. Забивати в будь-яку лузу можна будь-яку кулю після зіткнення битка з будь-якою, розташованою поза домом прицільною кулею.

8.6. Удар з дому вважається неправильним і карається штрафом, якщо:

(1) биток до виходу з дому торкнувся кулі в домі; або

(2) не торкнувся жодної кулі поза домом.

8.6. Удар з дому вважається неправильним і карається штрафом, якщо:

(1) биток до виходу з дому торкнувся кулі в домі; або

(2) не торкнувся жодної кулі поза домом.

9. Виставляння куль. Всі неправильно забиті, що вискочили прицільні кулі виставляються відповідно до п. 25 «Загальних правил піраміди».